Der Kauf der Kuh kostete insgesamt 1.900 $ (800 $ für den ersten Kauf plus 1.100 $ für den zweiten).
Der erste Verkauf der Kuh brachte 1.000 $ ein, der zweite Verkauf 1.300 $, also insgesamt 2.300 $.
Um Ihren Gewinn zu ermitteln, nehmen Sie Ihre gesamten Ausgaben und ziehen Sie diese von Ihren Gesamteinnahmen ab:
Folglich haben Sie einen Gesamtgewinn von 400 $ erzielt.
How To Make The BEST ITALIAN BAKE
Heartwarming Nostalgia: Mom’s Grilled Cheese Legacy
The healthiest soup is made with a mixture of pumpkin, carrot and ginger
Nutella-Stuffed Cookie Pie
Only this product makes your clothes really white: removes yellowness in 2 minutes
I don’t have time to serve sandwiches with such a spread, they are very tasty, and they are prepared simply and quickly
3 Amazing Ways To Use Rice Water For Hair Growth
You’ll never see mosquitoes again if you do this
Tom Selleck, 77, is not afraid of aging, and he is comfortable with life’s dynamics and unwilling to change his views to fit any societal narrative or standard